Střešní okna

Nedílnou součástí střechy a obytného podkroví jsou střešní okna. Stejně tak u střešních oken dokáží žaluzie, rolety či markýzy hotový zázrak. Dekorativní a zastiňovací doplňky je možné dodat v provedení manuálním nebo elektrickým ovládání.

1.Okna Velux

Již více než 60 let pomáhá společnost VELUX lidem na celém světě využít co nejlépe všechny možnosti, které jim nabízí bydlení v podkroví. Ať již přestavujete starý podkrovní byt nebo budujete zbrusu nový, nabízíme vám atraktivní řešení, které představují střešní okna. Díky využití střešních oken prosvětlíte často tmavé půdní prostory tak, aby odpovídaly i těm nejnáročnějším požadavkům moderní bytové architektury.

Kyvná střešní okna GGL a GGU

Kyvné střešní okno s ventilační klapkou určenou pro větrání při zavřeném okně. K ovládání okna i ventilační klapky slouží madlo se speciálním dvoukrokovým zámkem na horní části křídla. Kyvné střešní okno je vyrobené z lepeného dřevěného profilu s dvojvrstvým lakováním (GGL) nebo polyuretanovou úpravou (GGU).

Střešní okna Integra GGL a GGU

Kyvné střešní okno s ventilační klapkou, které má předinstalovány prvky elektrického ovládání včetně komfortního dálkového ovladače a dešťového čidla. Systém umožňuje ovládání mnoha prvků zároveň – kromě již zabudované funkce elektrického otevírání okna je možno do systému napojit další okna a elektricky ovládané doplňky.

Kyvné střešní okno GZL

Kyvné střešní okno s ventilační štěrbinou. Ovládání madlem na horní části křídla. Křídlo okna může být otevřené v různých polohách nebo může být při mytí vnější strany zcela otočené o 160°.

Výklopná střešní okna GPL, GPU, GHL a GHU

Výklopné střešní okno s ovládací klikou ve spodní části křídla. Otevírací mechanismus umožňuje křídlo fixovat v otevřené poloze v úhlu až 45° (u GHL a GHU max. 30°). Okno je navíc v horní části křídla vybaveno madlem, které slouží k ovládání ventilační klapky a pro přetočení křídla o 160° při mytí vnější strany okna. Výklopné střešní okno je vyrobené z lepeného dřevěného profilu s dvojvrstvým lakováním (GPL a GHL) nebo s polyuretanovou úpravou (GPU a GHU).

Katalog oken velux

formát PDF (4,23 MB)

Katalug rolet a žaluzií Velux

formát PDF (2,85 MB)

2.Okna Roto

Inteligentní technika zaručuje maximální komfort bydlení s dostatkem světla, volným přístupem k oknům a volným výhledem. Včetně dokonalého ovládání. Princip společnosti Roto zohledňuje všechno: žádné rušivé okenní křídlo uvnitř místnosti, pohodlné ovládání jednou rukou ve spodní části okna. Jedna klika pro otevírání, větrání a mytí. A jako ideální doplněk elektricky ovládaná venkovní roleta.

Nízkoenergetické střešní okno

Rozšířením nabídky kvalitních střešních oken o model Designo R8 NE stanovila společnost Roto nové měřítko pro stavby s nízkou energetickou náročností. Díky maximální tepelné izolaci, výraznému designu, sladěnému tvaru pro montáž do střechy, dalším výhodám při montáži a jednotnému rámu s antracitovou metalízou je nové nízkoenergetické střešní okno ideální objekt pro Vaši střechu, který dokonale spojuje formu a funkčnost. Dokonalým stylem vyniká i víceúčelová klika ve spodní části okna v matném nerezovém provedení s ergonomickým tvarem a zajištěním polohy.

Přehled výhod

  • Maximální tepelná izolace: Uw 0,84 W/m2K - světová jednička mezi střešními okny
  • Trojité izolační zasklení z tvrzeného bezpečnostního skla (možno objednat zasklení s vnější aktivní samočisticí vrstvou pro déle čistá okenní skla - označení R89A)
  • Zvýšená bezpečnost a těsnost díky čtyřbodovému centrálnímu zavírání a ovládání všech funkcí jednou rukou v dolní části okna
  • Design v té nejlepší podobě – položené hlouběji do střechy, rychlejší montáž.