Pokrývačství

Naše firma a pokrývači se specializují jak na ploché střechy, tak na střechy sklonité (šikmé). Ploché střechy stále mají své místo na trhu a i my jsme připraveni navrhnout řešení a provést montáž povlakové krytiny. Specializujeme se převážně na aplikaci modifikovaných bitumenových pásů s břidlicovým posypem .

Pro volbu správné střešní krytiny na Vaši střechu jsou rozhodující následující kriteria:

 • Hmotnost střešní krytiny na m2, rozhodující je nosnost krovu (tesařské konstrukce)
 • Plocha střešní krytiny v důsledku ovlivnění přírodních vlivů.
 • Možnost použití střešní krytiny v daném sklonu. Každá střešní krytina má svůj minimální sklon, do které je garantována výrobcem její funkčnost.
 • Povrchová úprava krytiny. Střešní krytiny mají různé povrchové úpravy a je třeba zvážit okolní prostředí a správnou volbu povrchové krytiny.
 • Záruka a životnost střešní krytiny.
 • Cena střešní krytiny.
 • Celkový vzhled a sladění střešní krytiny s ostatním okolím.

1. Pokrývačské práce na šikmých střechách

Největší počet našich pokrývačských prací tvoří montáž krytin na šikmých střechách od sklonu 12 stupňů až po sklon 90 stupňů, kdy veškeré krytiny musí být zvlášť šroubovány k podkladu.Při úvodní návštěvě Vám nabídneme širokou škálu druhů krytin, modelů a barev, abychom tak splnili Vaše představy o střešní krytině, ale se zachováním funkčnosti pro vaši střechu a prostředí domu. Nejběžněji používané střešní krytiny realizované na našich zakázkách jsou zejména materiály od firem – Bramac, Tondach, KM Beta, Creaton, Tyvek, Cembrit, Eternit, Lindab, Rheinzink, Ondusteel, Onduline, Ruukki, Isola, Iko, Powertekk, Tegola, Velux, Roto, Fakro, RoofLite a další. Naše firma Střechy Ewerest, s.r.o se dobře orientuje v materiálech, který momentálně trh nabízí a ovládá jejich zpracování, neboť každý druh materiálu vyžaduje specifický přístup k montáži.

2. Pokrývačské práce na plochých střechách

Ploché střechy zaujímají velmi významné místo v našich zakázkách a naše firma Střechy Ewerest, s.r.o. vám poradí jak opravit plochou střechu, jaká je nejvhodnější krytina pro vaši střechu a jaké jsou životnosti krytin. Nejčastěji provádíme pokrývačské práce na plochých střechách a střechách s mírným spádem pomocí povlakových krytin typu asfaltových pásů SBS, které si zachovávají pružnost až do -25 stupňů celsia, což je vhodné zvláště u podkladů, které dilatuní a stávající lepenky tytu IPA praskají. Specializujeme se převážně na aplikaci modifikovaných bitumenových pásů s břidlicovým posypem , které vynikají dlouhou životností.

Moderní architektura se v současné době opět vrací k plochým střechám na nových rodinných domech, kombinuje střechy s vegetací (takzvané zelené střechy), umisťuje na střechách kolektory a fotovoltaické články. Většina tzv. nízkoenergetických domů má právě ploché střechy z důvodů jejich lepších možností pro tepelnou izolaci celé stavby.

Samozřejmostí při rekonstrukci plochých střech je odborná montáž všech střešních doplňků, klempířských prvků, střešních oken a světlovodů. Aby byly naše služby na střeše komplexní, provádíme dále montáž hromosvodů, včetně revize, bourání a stavbu nových komínových těles plus lávek a stříšek.

Naši zaměstnanci absolvují každoročně školení a semináře od výrobců a dodavatelů střešních krytin, kde se seznamují s novinkami, s problémy krytin i s neodbornou montáží firem typu zedníci, známí, fuškaři s živnostenským listem apod.

3. Průmyslové objekty a obytné domy

Naše firma Střechy Ewerest, s.r.o. pokrývá i velké střechy na obytných domech a průmyslových objektech. Provádíme zde rekonstrukce stávajících krytin a střešních konstrukcí, ale samozřejmě také dodávky a montáže nových konstrukcí a krytin dle zadání investorů. Ukázky střech najdete v našich referencích.

4. Základové izolace

Naše firma Střechy Ewerest provádí také odizolování základů novostaveb. Bez kvalitní základové izolace se vystavujete nebezpečí vlhkých zdí a v důsledku toho i kratší trvanlivosti omítek, malby a samotného stavebního materiálu, ze kterého je Váš dům postaven. Špatná, nebo chybějící izolace dovolí vniknout do Vašeho obydlí vlhkosti, plísní, nebo nebezpečným látkám.

5. Návrhy na řešení realizací

vychází ze zkušeností a díky spolupráci s naším dlouholetým partnerem firmou DEKTRADE a.s. - ATELIER DEK.

Zajišťujeme :

 • zprostředkování projekčních a expertních služeb
 • informace o vlastnostech, navrhování a zabudování materiálů
 • podklady nezbytné pro správné zabudování materiálů
 • posouzení nebo návrh izolace proti pronikání radonu z podloží
 • výpočty zatížení větrem, návrhy fixace střešních vrstev
 • zajištění výtažných zkoušek kotevních prvků
 • kladečské plány spádových klínů z pěnového polystyrenu a dílců POLYDEK